Plánujete miminko? Svěřte se do rukou odborníků, vsaďte na kvalitu a dopřejte svému tělu i miminku to nejlepší.

Pro ženy existují věci, o kterých dokážou diskutovat hodiny, ale jsou i témata, která zůstávají tajemstvím. Každá z nás pozná, že přichází ten správný čas. Najednou je touha po pozitivním těhotenském testu, zakulacujícím se bříšku a droboučkém človíčku stále intenzivnější. Než se nadějeme, probouzíme se s myšlenkou, že přišel ten správný čas.

V okamžiku kdy odložíme všechny antikoncepční metody, začíná doba snažení. Měly bychom si ale uvědomit, že už při první myšlence na dítě je třeba začít přemýšlet o tom, co děláme špatně, co by bylo dobré změnit a na co si dát pozor, abychom neohrozili sebe ani ten malý uzlíček, se kterým budeme mít devět měsíců tolik společného.

prukazka-prekoncepcni-pece

Projekt Chci dítě, je tu právě pro Vás

Chci dítě je zaměřeno právě na budoucí maminky, které miminko teprve plánují. Je velmi důležité, aby si uvědomily, že změny v životosprávě začínají právě teď.

Součástí Chci dítě se můžete stát i Vy! Nemusíte se bát žádné registrace ani zadávání osobních informací. Ctíme Vaše soukromí a uvědomujeme si, že plánování miminka vlastně nejde úplně naplánovat. Proto jsou pro Vás připraveny informační letáčky v čekárnách u Vašich lékařů a speciální Průkazka prekoncepční péče. Průběžné zaznamenávání Vašeho cyklu do plánovací průkazky zabere jen pár vteřin a navíc se v ní dočtete i desatero užitečných rad pro budoucí maminky. Až přijde ten správný čas a svěříte se svému lékaři s plánováním miminka, budou Vámi vyplněné informace velmi důležité.

Na co nikdy nezapomenout

Každá žena ví, že během těhotenství je důležitá správná životospráva. Víte ale, že období před samotným těhotenstvím je takřka neméně důležité? Už v tomto stadiu je třeba své tělo vyživit a připravit tak perfektní podmínky pro nadcházející období. Česká gynekologická a porodnická společnost uvádí, že žena plánující těhotenství by měla minimálně jeden měsíc před otěhotněním doplňovat kyselinu listovou (foláty) v dávce 400 – 800 µg denně, kterých ale běžnou stravou dosáhneme jen z části. Proto je důležité dodat tělu foláty a ostatní živiny i jinými zdroji.

Něco navíc

Mnoho dalších důležitých rad i poznatků bude k dispozici zde, ve speciální sekci Chci dítě, kam budeme průběžně informace přidávat. Připravené pro Vás máme i soutěže se skvělými výhrami nebo vlastní příběhy maminek, jejichž zkušenosti jsou velmi přínosné. Nově nebude chybět ani poradna s naším specialistou, kde se budete moci otevřeně zeptat.

Proč se do projektu zapojit?
  • Průkazka prekoncepční péče – mějte ve svém plánování přehled.
  • Výživa – víte, co Vaše tělo v tomto důležitém období potřebuje a že mu poskytujete to nejlepší aneb důležitost folátů.
  • Informovanost – mnoho důležitých informací, které není dobré přehlížet.
  • Vlastní příběhy – zkušenosti maminek, nejste v tom sama…
  • Soutěže – mnoho cen právě pro Vás.
  • Online poradna – nebojte se otevřeně zeptat našeho specialisty online.

Nebojte se vybrat si dobře, vyberte si nás…